Stal Pleszew Gospodarze

Leszek Krutin Trener

Daniel Bąk

28.09.2015

Dzisiejsze spotkanie z zespołem Odolanovii Odolanów, jak należało przewidywać nie należało do łatwych pojedynków, piłkarze z Odolanowa bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę podopiecznym Łukasza Bandosza, pomimo tego że w tabeli dzieliła ich różnica, aż ośmiu pozycji. Od samego początku spotkania ton grze nadawali piłkarze z Odolanowa, którzy opanowali środek boiska i co chwilę nacierali na bramkę Tobiasza Wojcieszaka, który doskonale spisywał się w bramce zespołu pleszewskiego. Dzisiejszy przeciwnik, było to zespół najlepiej poukładany, wykonujący założenia taktyczne i jeszcze nie jeden zespół, będzie miał problemy z pokonaniem zespołu Odolanovii Odolanów.

Od samego początku spotkania zespół Stali Pleszew, dał sobie narzucić styl gry zespołu Odolanovii, która uzyskała przewagę w środku pola i co chwile stwarzała bardzo groźne sytuacje pod bramką Tobiasza Wojcieszaka. Już w 13’ Łukasz Jamry przegrał pojedynek z golkiperem Stali, Wojcieszakiem, który uchronił swój zespół przed utratą bramki. Dwie minuty później Wojcieszak rzutem pod nogi jarego łapie piłkę, a była to naprawdę bardzo groźna sytuacja zespołu Odolanovii. W 18’ Jamry zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, jednak piłka minimalnie mija światło bramki Wojcieszaka. W 26’ pierwsza groźna akcja zespołu pleszewskiego, po rzucie rożnym wykonywanym przez Adriana Chojnackiego, piłkę przejmuje Tomasz Zawada i mocnym uderzeniem nie trafia w światło bramki Krystiana Anioła. Dwie minuty później piłkę piąstkuje Wojcieszka, po rzucie rożnym wykonywanym przez zawodnika Odolanovii. W 30’ czujność doświadczonego golkipera z Odolanowa, sprawdził Dawid Pera, ten jednak sparował piłkę na rzut rożny. W 33’ rzut rożny dla zespołu Odolanovii, minimalnie obok bramki, uderza Daniel Bąk. W 37’ pada bramka dla zespołu Stal Pleszew, po akcje Krystiana Benuszak, i Mateusza Raczyka, który dojrzał w polu karnym Tomasza Zawadę, a ten płaskim strzałem po ziemi pokonał Anioła. Do przerwy żaden z zespołów nie stworzył, sobie sytuacji strzeleckiej i jedno bramkowym prowadzeniem Stali zakończyła się ta odsłona spotkania.

Po zmianie stron pleszewianie wyszli bardziej zmobilizowani i już w 49’ Benuszka uderzał z 20 metrów, jednak to uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Dwie minuty później Benuszak ogrywa obrońców Odolanovii jak tyczki, jednak jego uderzenie broni golkiper z Odolanowa, a dobitka Zawady minimalnie obok bramki. W 60’ to popisowa akcja najlepszego strzelca zespołu pleszewskiego, Benuszak ogrywa w dziecinny sposób obrońców, położył na ziemi golkipera Odolanovii i z ostrego kąta ulokował piłkę w siatce i Stal objęła w tym spotkaniu prowadzenie dwoma bramkami. W 71’ Zawada wykonuje rzut rożny do piłki dochodzi Patryk Maniak, który uderza głowa na bramkę golkipera Odolanovii, ten jednak końcami palców przenosi ją nad poprzeczką. Zespół gości starał się stwarzać sytuacje strzeleckie, jednak wszystkie akcje kończyły się na linii defensywnej Stali Pleszew, która w tym spotkania spisywała się bez zarzutów. W 90’ spotkania mógł podwyższyć Benuszak, jednak jego uderzenie trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole gry.

Pleszewianie wygrali kolejny pojedynek w kaliskiej klasie okręgowej, jednak już za tydzień wybierają się na trudny teren, gdzie o godz. 16.00 zagrają spotkanie z zespołem Jacka Koleckiego, GKS Żerków.

Skład KS Stal Pleszew:Tobiasz Wojcieszak, Szymon Augustyniak, Patryk Maniak, Mikołaj Adamek (70’ Jacek Majkowski), Adrian Chojnacki, Miłosz Białas (79’ Patryk Biegański), Mateusz Raczyk (89’ Maciej Ostapowicz), Remigiusz Korzeniewski, Tomasz Zawada, Krystian Benuszak, Dawid Pera (67’ Szymon Kieliszewski)

Skład Odolanowia Odolanów:Krystian Anioł, Daniel Owsianik (85’ Grzegorz Wencel), Łukasz Wala, Daniel Bąk, Arkadiusz Przytuła, Kamil Czołnik, Jakub Bąk (71’ Kamil Gołdyn), Hubert Żurawka, Łukasz Jamry (83’ Tomasz Dziubka), Sebastian Schneider, Adrian Uzarek