Gladiatorzy Pieruszyce - Prosna Chocz-Kwileń

Stanisław Suchanecki Kierownik drużyny

Taczer

14.09.2015

W 2 kolejce Kaliskiej B-klasy Gladiatorzy zmierzyli się na własnym boisku z drużyną Prosny Chocz-Kwileń. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie przebiegała pod dyktando Gladiatorów. Najbliżej strzelenia bramki był Patryk Włodarczyk, jednak przy jednej jego próbie górą był bramkarz gości, dwa następne strzały minimalnie minęły światło bramki. Goście stworzyli sobie właściwie tylko jedną groźną sytuację. Po stracie piłki na własnej połowie na bramkę Gladiatorów ruszył napastnik gości, jednak ofiarna interwencja Krzysztofa Kuźniackiego i szybki powrót obrońców w porę zażegnały niebezpieczeństwo. Nie brakowało na boisku walki, w jednym z takich starć urazu doznał Dawid Grzesiak i od początku drugiej połowy zastąpił go Bartosz Antczak. W drugiej połowie z kolei solidnie ucierpiał Adam Cegła, który został powalony zza polem karnym przez bramkarza Prosny, jednak sędzia zdecydował się upomniećzawodnika gości tylko żółtym kartonikiem. Ataki Gladiatorów w końcu się jednak opłaciły. Dalekie podanie z własnej połowy otrzymał Adam Cegła, świetnie zabrał się z piłką, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Po stracie gola zdecydowanie do ataku przystąpiła Prosna, goście wykonywali mnóstwo stałych fragmentów gry, chwilami było naprawdę groźnie pod bramką Gladiatorów, ale udało dowieźć się zwycięstwo do końca i cenne 3 punkty zostały w Pieruszycach.

Warto także w tym miejscu podziękować wszystkim kibicom, którzy w niedzielne popołudnie bardzo licznie pojawili się na boisku w Pieruszycach. Oby tak samo było na kolejnych spotkaniach Gladiatorów. Podziękowania należą się również Monice Mareckiej, dzięki której galeria zdjęć z tego meczu jest bardzo bogata.