Płomień Nekla Gospodarze

Piotr Kusiołek Fizjoterapeuta

marcinek2708

15.10.2014

Od początku meczu wyraźną przewagę mieli piłkarze Goliny. Kilkukrotnie stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, lecz brakowało dokładnego wykończenia. Gospodarze byli wyraźnie nastawieni na kontry i długie piłki od swojego stopera. Nekla stworzyła sobie jedną doskonałą sytuację, lecz na posterunku był Jacek Kujawa. Do końca pierwszej połowy walka toczyła się w środku pola i żaden z zespołów nie zdołał strzelić bramki. W drugiej połowie spotkania sytuacja nie uległa zmianie i cały czas atakowała Polonia. W 73 min po jednym z przechwytów Aleksandra Lewandowskiego, piłkę otrzymał Marcin Duryński, który idealnie dograł piłkę do Adriana Jóźwiaka a ten strzałem z tzw. "dużego palca" umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później brutalnie faulowany w polu karnym przez kapitana Nekli był Adrian Jóźwiak i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany jednak fatalnie spudłował. Pod koniec meczu Polonia cofnęła się do obrony i starała kontratakować. Po jednym z nich bramkę mógł zdobyć Adziu jednak w tej sytuacje także nie udało mu się zdobyć kolejnego gola. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Polonii Golina.