Informacje o zawodniku

73 kg
Mężczyzna

Opis

Artur Kobiella " Mały" lub " Motor" (ur. 20.09.1979 r. w Bytów) numer na koszulce "21" - Tej postaci chyba nie trzeba za bardzo przedstawiać. Wychowanek klubu. Chyba każdy zna Artura i śledził jego karierę życiową. Należy do dwóch najbardziej wybitnych sportowców naszej gminy wraz z Leszkiem Pokładowskim. Są to dwaj zawodnicy, którzy najwięcej osiągneli w historii klubu. Artur Kobiella z Kaszubi przeszedł do Drutex Bytovii Bytów. Po raz pierwszy w seniorskiej drużynie Bytovii zagrał 1 maja 1996 r. przeciwko Jantarowi w Ustce. Pierwszą bramkę pomocnik Czarno-Biało-Czerwonych zdobył 8 września 1996 r. ratując jeden punkt z Garbarnią Kępice. Od 1998 r. przez 5 sezonów grał w Kaszubi Studzienice. Później Waldemar Walkusz chciał go mieć u siebie i „Mały” wrócił do Bytowa. Łącznie zagrał w 301 oficjalnych spotkaniach w zespole Drutex-Bytovii. Trzykrotnie z zespołem Waldemara Walkusza zdobywał awans, kolejno do IV, III i II ligi. Jednym z większych osiągnięć był mecz Bytovii w 1/8 finału pucharu Polski z Wisłą Kraków, Artur zagrał cały mecz, niestety przegrany 0-2. Zakończył karierę pod koniec czerwca 2013 r. w Bytovii Bytów. Jednak po krótkiej przerwie z piłką, udało go się namówić do gry w Kaszubi Studzienice w jednym meczu aby pomógł zespołowi, który bronił się przed spadkiem w sezonie 2013/14 z Rowokołem Smołdzino wygranym 0-1. W sezonie 2015/16 w trakcie ligi powrócił do gry i jesienią zagrał 602 minuty strzelają jednego gola. Jest to niewątpliwie wzór do naśladowania. Jest niesamowicie waleczny i nigdy nie odpuszcza. Wielu zawodników bierze z niego przykład na treningu i na meczach. Ma ogromny wpływ na drużynę, dzięki czemu zespół jest dużo bardziej zmotywowany i potrafi do końca powalczyć o zwycięstwo. Mimo 36 lat w dalszym ciągu jest w świetnej dyspozycji i z miłą chęcią ogląda się jego grę dla Kaszubi. Mamy nadzieję że to nie ostatni sezon w jego karierze.

Informacje o karierze

Sezon Kluby Mecze Bramki Asysty M